Jak dobrać do wnętrza meble RTV?

Styczeń 14, 2022

W wielu polskich domach telewizor wciąż stanowi kluczowy element wyposażenia salonu. Oglądanie telewizji to codzienny rytuał wielu rodzin, dlatego stworzenie przytulnej przestrzeni wypoczynkowej ma duże znaczenie dla komfortu domowników. Wygodna kanapa, designerski fotel naprzeciwko kina domowego i mebli RTV to znany większości układ. Nie każdy jednak wie, jak dobrać meble RTV do wnętrza i czym się kierować przy ich wyborze. Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości, poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze szafki RTV, by stworzyć estetyczną, ale i funkcjonalną aranżację.

Czym się kierować przy wyborze szafki RTV?

Zanim podejmie się decyzję o zakupie mebli RTV, warto zastanowić się nad rozmiarem telewizora. Ma to znaczenie w kontekście komfortu oglądania telewizji. W tym przypadku nie jest istotny nawet sposób ustawienia odbiornika. Niezależnie od tego, czy będzie zawieszony na ścianie, czy ustawiony na szafce, jeśli meble będą zbyt wysokie lub niskie, postawa domowników podczas seansu będzie nieprawidłowa, co może skutkować bólem karku i kręgosłupa. Ważne jest więc to, by dobierać takie meble, które umożliwią ustawienie telewizora na wysokości oczu. Ponadto nawet w przypadku większych odbiorników nie warto stawiać na duże szafki. Masywne meble RTV mogą przytłoczyć wnętrze, dlatego lepiej wybierać te o prostej i lekkiej formie.

Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w meble na zamówienie w Bielsko-Białej, które wykonujemy w ramach naszych usług w firmie Meble Gato. Takie rozwiązanie pozwala w pełni dopasować wymiary szafek RTV do metrażu salonu i wymiarów telewizora, a ponadto jest szansą na realizację oryginalnych, niedostępnych w sklepach projektów. Przy wyborze szafki RTV warto pamiętać także o tym, by dopasować jej wygląd do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Przykładowo do stylu skandynawskiego będą pasowały białe meble RTV o prostych formach, z kolei w stylu nowoczesnym sprawdzą się lakierowane szafki pozbawione uchwytów i nóżek. Do stylu retro lub boho nadadzą się natomiast lekkie szafki RTV na nóżkach, wykonane z jasnego drewna lub rattanu.

Wróć
Meble Gato
ul. Klonowa 39
43-340 Kozy, woj. śląskie