Jak efektywnie zabudowywać wnęki we wnętrzach?

Luty 9, 2021

Obecnie pozyskanie jak największej ilości miejsca w domu jest bardzo ważne. Dlatego też remontując dom, staramy się w jak najbardziej efektywny sposób zagospodarować każdy centymetr wolnej powierzchni. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, gdzie złe rozmieszczenie mebli może negatywnie wpłynąć na komfort życia. Warto więc zainwestować w system zabudowy wnęk, które będą funkcjonalne i poprawią wygląd pomieszczenia.

Istota zabudowy wnęk w pomieszczeniach

Pozostawiając wolne miejsce w pomieszczeniach, marnujemy dużo przestrzeni, którą można dobrze wykorzystać. Coraz częściej można się więc spotkać z modułami zabudowy wnęki, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także pełnią wiele istotnych funkcji. Zabudowę wnęk możemy w niemalże każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego czy jest to kuchnia, łazienka, sypialnia, czy też salon. Zabudowę można przemyśleć już na etapie projektu, jednak możemy zainwestować w moduł także podczas remontu, gdy zależy nam na zmianie wyglądu pomieszczenia. Wnęka może być estetyczną ozdobą pomieszczenia, dodatkowym miejscem do przechowywania niezbędnych przedmiotów oraz dopełnieniem pustych przestrzeni w pokojach.

Najlepsze pomysły na zabudowę wnęk

Dobrze dobrana zabudowa wnęki jest bardzo ważna. Jeżeli decydujemy się na zabudowę pomieszczenia, powinniśmy dobrze wymierzyć wolną powierzchnię, tak aby wykorzystać każdy wolny centymetr przestrzeni. Do zabudowania wnęk wykorzystuje się meble na wymiar, ponieważ to one mogą w najlepszy sposób dopasować się do reszty mebli. W salonie niezwykle często stosuje się zabudowę RTV, dzięki czemu można bardzo efektywnie zagospodarować wolne miejsce wokół telewizora. Zabudowa wnęk pozwala nam na dyskretne wkomponowanie sprzętów AGD w przestrzeń kuchenną oraz łazienkową. Wnęki stanową również dobrą alternatywę dla standardowych szaf w sypialniach. Dzięki temu zaoszczędzamy dużo miejsca w sypialni oraz możemy dopasować styl zasuwanych drzwi do charakteru pomieszczenia. 

Wróć
Meble Gato
ul. Klonowa 39
43-340 Kozy, woj. śląskie