Jak urządzić z pomysłem małą kuchnię?

Maj 11, 2021

Nie każdy może cieszyć się przywilejem posiadania kuchni o dużym metrażu. W większości mieszkań w blokach, a także i w domach jednorodzinnych, pomieszczenia kuchenne są stosunkowo niewielkie. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być funkcjonalne, komfortowe i pomysłowo zaaranżowane. W tym wpisie dzielimy się kilkoma wskazówkami na temat tego, jak z pomysłem urządzić małą kuchnię.

Jakie meble do małej kuchni?

Jedną z najważniejszych kwestii w każdej kuchni są meble. To one wpływają na funkcjonalność tego pomieszczenia, a także komfort pracy w nim. W nich będziesz przechowywać wszystkie naczynia, akcesoria i sprzęty kuchenne, a tych współcześnie każdy z nas posiada sporo. Aby w pełni wykorzystać potencjał niewielkiego wnętrza, trzeba naprawdę dobrze przemyśleć kwestię doboru mebli.

Dobrym pomysłem może okazać się wykonanie kuchni na wymiar. W tym przypadku nie będziesz musiał iść na ustępstwa i godzić się na standardowe rozwiązania, które oferują sklepy meblowe. Jest to sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, dbając o prawidłową ergonomię. Dzięki temu wykonywanie codziennych czynności będzie sprawne i przyjemne.

Kluczowe znaczenie ma odpowiednie rozmieszczenie mebli i optymalne dostosowanie wysokości blatów, głębokości szafek i zlewu do indywidualnych potrzeb domowników. Wykonując meble na wymiar, można rozsądnie wykorzystać każdą wnękę, zyskując dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy.

Stawiaj na meble, które mają jasne odcienie. Można zdecydować się na fronty wykonane z materiałów odbijających światło, które optycznie powiększą przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem może być też zastosowanie kilku szafek ze szklanym frontem. Dobrze zastanów się też nad zastosowaniem modnej obecnie wysokiej zabudowy, gdyż w niewielkich kuchniach takie rozwiązanie może wpływać na optyczne zmniejszenie pomieszczenia i dawać efekt przytłoczenia.

Warto też rozważyć zwiększenie szerokości blatu kuchennego do nawet 80 cm. W ten sposób zwiększymy przestrzeń do przechowywania przydatnych akcesoriów czy sprzętów typu ekspres do kawy, czy toster, nie tracąc przy tym cennej powierzchni roboczej do przygotowywania posiłków. Jednocześnie poszerzając płaszczyznę blatu, zyskujemy więcej miejsca pod nim na szafki kuchenne, które będą bardziej pojemne.

Urządzenie małej kuchni to wyzwanie, któremu jednak zdecydowanie można podołać. Warto jednak skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nie tylko zrealizują pomysły inwestorów, ale również podpowiedzą i dostosują rozwiązania do potrzeb domowników. Jeśli więc poszukujesz doświadczonej firmy specjalizującej się w wykonywaniu mebli na wymiar, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Wróć
Meble Gato
ul. Klonowa 39
43-340 Kozy, woj. śląskie