Jakie meble sprawdzą się w małej łazience?

Listopad 12, 2021

Przestronna łazienka z dużą stojącą na środku wnętrza wanną – to marzenie niejednej osoby. Niestety, nie każdy ma do dyspozycji tak dużą łazienkę. Zwykle większość z nas musi radzić sobie z mocno ograniczoną przestrzenią. Niewielki metraż często utrudnia aranżację oraz sprawia, że nie zawsze udaje się zrealizować swoje plany. Warto jednak poznać kilka wskazówek, dzięki którym nie trzeba rezygnować z designerskiego, a jednocześnie funkcjonalnego wnętrza. Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest właściwy dobór mebli, które nie przytłoczą przestrzeni. Czym się kierować przy ich wyborze? O tym, jakie meble sprawdzają się w małych łazienkach, przeczytasz w dalszej części artykułu.

Meble do małej łazienki – jakie wybrać, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń?

W małej łazience liczy się każdy centymetr. Z tego powodu prawdziwym wyzwaniem jest zaaranżowanie przestrzeni w taki sposób, by poza wanną lub prysznicem, umywalką i WC zmieścić jeszcze szafki do przechowywania. W popularnych dyskontach niekiedy trudno znaleźć meble o odpowiednich wymiarach dlatego też warto zdecydować się na meble na wymiar, które pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Meble na zamówienie w Bielsku-Białej oferuje m.in. nasza firma Meble Gato, która realizuje indywidualne projekty dla klientów. Taka możliwość sprawia, że niewielki metraż nie jest problemem w aranżacji, gdyż funkcjonalność gwarantują „szyte na miarę” meble dopasowane do każdej przestrzeni.

Wybierając meble do łazienki, warto pomyśleć także o ich wyglądzie. W małych łazienkach sprawdzają się przede wszystkim jasne fronty. Biel, beż i szarość to idealna kolorystyka, dzięki której można optycznie powiększyć wnętrze. Co więcej, taki sam efekt zapewni montaż luster. Lustra na ścianach oraz na frontach szafek nie tylko podkreślają estetyczny wygląd i sprawiają wrażenie, że pomieszczenie jest dużo większe, ale także spełniają funkcję użytkową. Ponadto meble do łazienki nie mogą mieć też masywnych konstrukcji. Warto decydować się na ukryte, zamykane szafki, gdyż otwarte półki wprowadzają chaos i przytłaczają wnętrze.

Wróć
Meble Gato
ul. Klonowa 39
43-340 Kozy, woj. śląskie