Z jakimi kosztami trzeba się liczyć kupując meble na zamówienie?

Wrzesień 22, 2021

Urządzanie mieszkania, domu czy biura to spore wyzwanie. Od wyboru materiałów wykończeniowych, mebli czy dodatków zależy, czy wnętrza będą estetyczne i atrakcyjne oraz funkcjonalne. Właśnie dlatego osoby, które się na nie decydują, często biorą pod uwagę zainwestowanie nieco większych pieniędzy, aby kuchnia czy sypialnia spełniała ich oczekiwania. Mowa tutaj między innymi o zamówieniu mebli na wymiar. Dlaczego warto to zrobić i z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Dlaczego warto postawić na meble na wymiar? 

Często zdarza się tak, że na sypialnię albo kuchnię na wymiar decydują się osoby, które mają wnętrza o nietypowych kształtach. Rzeczywiście jest to świetne rozwiązanie, aby w stu procentach wykorzystać przestrzeń. Jednak jest to świetne rozwiązanie również dla właścicieli domów czy mieszkań, którzy chcą, aby wykończenie odpowiadało ich potrzebom, co nie zawsze jest możliwe w przypadku gotowych mebli. Co więcej, w przypadku mebli na zamówienie można sprawić, że kuchnia czy salon staną się funkcjonalne i kompatybilne z przyzwyczajeniami i oczekiwaniami domowników. Wybierając najlepsze materiały, można stworzyć idealne wnętrze, które posłuży przez wiele lat.

Ile kosztują meble na wymiar i co wpływa na ich cenę? 

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem garderoby czy szafy na wymiar, często obawiają się, że koszty, które się z tym wiążą, są wysokie. W rzeczywistości jednak bywa tak, że ich cena może, ale nie musi być wyższa od gotowych mebli. Jest uzależniona od wielu czynników. Ogromne znaczenie mają przede wszystkim materiały, z których zostaną wykonane. Na przykład fronty MDF są droższe, ale jednocześnie trwalsze od laminowanych.

Cena mebli na wymiar jest również uzależniona od tego, jak dużo czasu zajmie wykonanie go i jak bardzo jest skomplikowany. Właśnie dlatego warto skontaktować się z firmą, która się tym zajmuje, aby oszacować koszty i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. W zależności od rodzaju projektu czasami do ceny należy też doliczyć koszty transportu albo dojazd i montaż.

Wróć
Meble Gato
ul. Klonowa 39
43-340 Kozy, woj. śląskie